Cizrespor kulüp müdürü hayatını kaybetti: Erdoğan’a çağrı

Cizrespor Kulüp Müdürü Cengiz Şeremet, 1 Mayıs 2024 Çarşamba günü kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Cizrespor taraftarları, ilçede anjiyografi ünitesinin olmaması nedeniyle ilçede çoğu kişinin bu şekilde hayatını kaybettiğini söyledi.

‘ANJİYO ÜNİTESİ OLMADIĞI İÇİN…’

Cizre Devlet Hastanesi’nde kalp krizi ve damar hastalıklarının acil müdahalesinde hayati önem taşıyan koroner anjiyografi ünitesinin olmayışı nedeniyle çevre illere sevk edilen çok sayıda kişinin yollarda hayatını kaybetmesine tepki gösteren Cizreliler, can kayıplarının daha fazla artmaması için ilçeye anjiyo ünitesi kurulmasını istediler.

Eski Cizrespor Kulüp Başkanı Maruf Sevinç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslenerek, “Yıllardır Cizre’de anjiyo ünitesi olmadığından dolayı maalesef kalp krizi geçiren birçok canımız gidiyor ve gitmeye de devam ediyor” dedi.

Sevinç, “Yaşadığımız son acı olayda Cizre Sporun emektar Müdürü Cengiz Şeremet’i kaybetmek bizleri derin bir üzüntüye soktu. Bu üzüntü ile birlikte buradan tüm bakanlarımıza sesleniyoruz. Cizre’de çok canlarımız gitti. Cizresporlu eski futbolcu ve Cizre Devlet Hastanesi çalışanı Faruk İştekal, görev yaptığı hastanede anjiyo ünitesi olmadığı için hayatını kaybetti. Nimet Sirkeci, Mesut Meki Küni ve daha nice canlarımız ve değerlerimiz kalp krizi ve damar hastalıklarının acil müdahale ve tedavi sürecinde büyük bir öneme sahip olan anjiyo ünitesinin olmamasından dolayı hayatlarını kaybetti. Biz buradan Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Sağlık Bakanımızdan rica ediyoruz daha çok canlarımız gitmeden ve daha fazla acılar yaşamadan hem Cizre için hem bölgemiz için ihtiyaç olan Anjiyo Ünitesi’nin kurulmasını talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

.

Çevre ilçe ve köylerden günde yüzlerce kişinin sağlık hizmeti almak için Cizre’ye geldiğini ifade eden Cizrespor Halkla İlişkiler Müdürü Bahattin Sabuncu ise “Bu konudaki en büyük eksikliğimiz ve ihtiyacımız anjiyo ünitesidir. Bu ihtiyacımızın acilen giderilmesi için halkımız adına, Cizrespor ve taraftarları adına talep istiyoruz” diye konuştu.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x